Gry

Gry komputerowe z Deadpoolem:

Hmmm… a gdyby się tak być Deadpoolem? – pomyślał mały Grzesio, leżąc w łóżku, mając tylko jedną rękę na kołdrze. Ilu z nas o tym nie myślało, co by bylo gdyby tak na jeden dzień stać się Wade’em Wilsonem, Deadpoolem, najemnikiem z niewyparzoną gębą? A jako że tylko na mokrych snach się skończy, z pomocą przychodzi całkiem szeroka gama gier video, w których nasz bohater miał mniejsze cameo, był postacią drugoplanową a nawet miał własną grę. W tym miejscu zapraszamy Was do zapoznania się z grami w których Deadpool odegrał mniejszą lub większą rolę. Zapraszamy do lektury:

Tytuł: Deadpool: The Game

Producent: High Moon Studios

Wydawca: Activision

Data premiery: 25 czerwca 2013 (PC, X360, Ps3), 18 listopada 2015 (Ps4, XO)

Platformy: PC, X360, Ps3, Ps4, XO

Tryb gry: Single Player

Rodzaj gry: TPP shooter, TPP hack’n slash, Action

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool jest głównym bohaterem tej gry

Opis gry: Deadpool: The Video Game na PC Windows to wspólne dzieło studia High Moon oraz koncernu Activision oparte na licencji firmy Marvel Comics. Produkcja jest zarazem pierwszą pełnowymiarową grą z tytułowym bohaterem w roli głównej (wcześniej Deadpool pojawił się jako postać drugoplanowa m.in. w Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oraz Spider-Man: Shattered Dimensions).

Za scenariusz Deadpool: The Video Game odpowiada Daniel Way, współautor komiksów takich serii komiksowych jak Wolverine: Origins, Deadpool i Starr the Slayer. Wstępem do fabuły jest uprowadzenie pracowników studia High Moon. Porywaczem okazuje się Deadpool, który od deweloperów żąda stworzenia najlepszej gry o superbohaterach z nim samym w roli głównej.

W trakcie zabawy gracze śledzą perypetie herosa, który podejmuje się zabicia Chance’a White’a, skorumpowanego magnata medialnego. Plany krzyżuje mu jednak Mister Sinister, co kosztuje Deadpoola sporo pieniędzy. Najemnik chce się zemścić. Przystaje więc na współpracę z X-Menami i zostaje wysłany na Genoshę, wyspę mutantów, gdzie Sinister zbiera nowe DNA pragnąc wykorzystać je do stworzenia nowej armii.

Twórcy postawili sobie za cel, by postać Deadpoola była możliwie wierna komiksowemu pierwowzorowi. Gadatliwy antybohater, którego poczynaniami kieruje gracz, obdarzony więc został sarkastycznym poczuciem humoru, chwiejnym moralnie charakterem i jednocześnie zabójczo skutecznymi umiejętnościami eliminowania przeciwników.

Rozgrywka w Deadpool: The Video Game utrzymana jest w stylu dynamicznego hack’n’slasha z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytułowy heros wyposażony został w charakterystyczne dla siebie uzbrojenie – parę pistoletów oraz dwie katany, przy czym korzystać może również z innych, napotykanych na swej drodze rodzajów broni (np. młoty). Walka nastawiona jest na umiejętne łączenie pojedynczych ataków w widowiskowe kombinacje.

Ciekawym elementem rozgrywki jest interakcja z głównym bohaterem (określana potocznie jako rozbijanie „czwartej ściany”). W określonych sytuacjach Deadpool zwraca się bezpośrednio do gracza np. ucząc nowych combosów, instruując jak poradzić sobie z przeciwnikami albo komentując wydarzenia.

Do niewątpliwych atutów gry w wersji na PC Windows należy obecność innych postaci, doskonale znanych miłośnikom komiksów (m.in. Wolverine, Psylocke, Domino, Cable i Arclight) oraz humor sytuacyjny i zabawne uwagi wygłaszane przez głównego bohatera. Podobnie jak w kreskówkach i wcześniejszych grach wideo z udziałem Deadpoola głosu użyczył mu amerykański aktor – Nolan North. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: LEGO MARVEL Super Heroes

Producent: Traveller’s Tales

Wydawca: Warner Bros. Interactive

Data premiery: 22 października 2013

Platformy: PC, X360, Ps3, Ps4, XO

Tryb gry: Single Player / Multi Player

Rodzaj gry: Platformówka, Przygodowa

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool jest jednym z bohaterów możliwych do odblokowania. Trzeba zebrać wszystkie, czerwone klocki. Ponadto pojawia się okazjonalnie jako ‚comic relief’ w grze.

Opis gry: LEGO Marvel Super Heroes jest kolejną odsłoną wyjątkowo popularnego cyklu familijnych zręcznościówek, rozgrywających się w światach zbudowanych z plastikowych klocków LEGO. Gra została oparta na dostępnych w sklepach z zabawkami zestawach z linii Marvel Super Heroes i pozwala wcielić się w najpopularniejszych superbohaterów, takich jak Kapitan Ameryka, Thor, Hulk czy Spider-man. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Traveller’s Tales, od lat z sukcesem dostarczające kolejne tytuły z serii.

Przygotowana specjalnie z myślą o grze oryginalna historia rozpoczyna się gdy Nick Fury z agencji S.H.I.E.L.D. prosi o pomoc najlepszych superbohaterów, by połączyli swoje siły i uratowali świat przed rożnego rodzaju zagrożeniami. W trakcie podzielonej na części kampanii dzielni herosi zmierzą się, między innymi, z pożerającym planety potężnym Galactusem czy podstępnym Lokim. Tradycyjnie już scenariusz jest pełen humoru i gagów, zrozumiałych dla każdego odbiorcy bez względu na wiek. Dodatkowo, twórcy zawarli w nim szereg rozmaitych nawiązań do wydarzeń i postaci z długiej historii komiksowego uniwersum Marvela. Podczas przygód przemierzamy wiele nowojorskich lokacji, a także wybieramy się w podróż poza Ziemię.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki to nie uległ on większym zmianom w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, ponieważ już dawno znalazły one złotą formułę, która wraz z kolejnymi odsłonami jest jedynie poprawiana i rozszerzana. Gracz przejmuje kontrolę nad wybranym bohaterem i przemierza kolejne etapy, pokonując napotkanych po drodze wrogów, rozwiązując przygotowane przez twórców zagadki oraz odnajdując przeróżne ukryte przedmioty. W trakcie zabawy możemy odblokować ponad sto różnych postaci, w tym wielu czarnych charakterów i superbohaterów. Każdy z nich posiada własny zestaw umiejętności odpowiadający tym z kart komiksów. Ponownie też zasiadamy za sterami różnych pojazdów, uatrakcyjniających rozgrywkę.

Warto podkreślić, że gracze nie są skazani na samotną zabawę. Deweloperzy przygotowali bowiem już tradycyjnie możliwość kooperacji dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Marvel Ultimate Alliance

Producent: Raven Software

Wydawca: Activision Blizzard

Data premiery: 24 października 2006

Platformy: XBOX, Ps2, Wii, PSP, GBA, PC, X360, Ps3, Ps4, XO

Tryb gry: Single Player / Multi Player

Rodzaj gry: RPG

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool jest jednym z bohaterów możliwych do odblokowania w grze. 

Opis gry: Marvel: Ultimate Alliance na PC Windows to gra z gatunku action-RPG zainspirowana niezwykle popularnym komiksowym uniwersum Marvela. W założeniu podobna do serii X-Men Legends, wprowadza jednak wiele nowości, przez co jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla wielbicieli superbohaterów. Produkcja pierwotnie ukazała się w 2006 roku, a w 2016 doczekała się lekko odświeżonej wersji (udoskonalona oprawa graficzna i lepszy interfejs) na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-ty, gdzie sprzedawana jest w cyfrowej dystrybucji – jako samodzielny produkt, lub w zestawie z Marvel Ultimate Alliance 2.

Geniusz zła, potężny Doctor Doom, stworzywszy organizację superłotrów, po raz kolejny próbuje wprowadzić w życie plan zawładnięcia światem. Bez ostrzeżenia atakuje siedzibę agencji rządowej S.H.I.E.L.D. Agent Fury, oblegany przez przeważające siły wroga, prosi o pomoc. Na wezwanie stawiają się najwięksi herosi: legendarny Kapitan Ameryka, zwinny Spider-Man, potężny nordycki bóg Thor, łowca wampirów Blade, mutant Wolverine, chodząca skała The Thing, demon zemsty Ghost Rider i wielu innych. To właśnie takim oddziałem niesamowitych wojowników kierujemy, próbując powstrzymać złoczyńców.

Sposób rozgrywki jest w Marvel: Ultimate Alliance na PC Windows podobny do tego z X-Men Legends. Przed każdym etapem wybieramy – spośród wszystkich postaci – drużynę zdolną najlepiej sprostać wymaganiom. Po skompletowaniu oddziału bojowego przystępujemy do eksterminacji przeciwnika i ogólnej demolki. Na końcu każdego poziomu czeka nas walka z bossem. Środowisko jest w pełni interaktywne, co daje nam możliwość zniszczenia wielu znajdujących się wokół elementów, lub też wykorzystania ich jako broni.

System walki jest całkiem rozbudowany – dostajemy do dyspozycji szeroki zestaw ciosów, chwytów i uników, łączący się w combosy i ewoluujący wraz z postępami w grze. Bohaterowie mogą wykorzystywać w czasie rzeczywistym swoje specjalne umiejętności, np. rzut tarczą czy wystrzelenie sieci. Dzięki temu pojedynki są bardziej widowiskowe i emocjonujące.

Superbohaterowie rozwijają się podczas przygody. Autorzy odeszli od niemal tradycyjnego zwiększania atrybutów bohaterów, a zamiast tego mamy do czynienia z ulepszaniem i odblokowywaniem nowych kostiumów dla naszych herosów. W ten sposób np. Spider-Man uczy się spowijania przeciwników w kokon z pajęczyny, a Kapitan Ameryka może w pełni kontrolować kierunek i tor lotu tarczy.

W trakcie przygody odwiedzamy wiele miejsc, często znanych z historii obrazkowych, staczamy też niemało emocjonujących pojedynków (walczymy między innymi na pokładzie unoszącego się w powietrzu transportera S.H.I.E.L.D., w podmorskiej krainie Atlantis, przeżywamy także inwazję pożeracza planet Galactusa). Nie brakuje również wątku kolekcjonerskiego. Na planszach poukrywane są komiksy, a odnalezienie ich odpowiedniej liczby umożliwia rozegranie dodatkowych misji, odnoszących się do przeszłości poszczególnych bohaterów. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Marvel Ultimate Alliance 2

Producent: Vicarious Visions

Wydawca: Activision Blizzard

Data premiery: Wrzesień 2009

Platformy: XBOX, Ps2, Wii, PSP, GBA, PC, X360, Ps3, Ps4, XO

Tryb gry: Single Player / Multi Player

Rodzaj gry: RPG

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool jest jednym z bohaterów możliwych do odblokowania w grze. Ponadto stanowi jednego z bossów. 

Opis gry: Kontynuacja osadzonego w świecie marvelowskich superbohaterów RPG-a akcji firmy Activision. Gra ukazała się pierwotnie w 2009 roku, a kilka lat później została odświeżona z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Fabuła Marvel: Ultimate Alliance 2 rozpoczyna się w chwili, gdy organizacja S.H.I.E.L.D. natrafia na ślady groźnej działalności przestępczej. Przeciwko doborowej ekipie superbohaterów, w skład której wchodzą m.in. Kapitan Ameryka, Sider-Man, Wolverine czy Daredevil, do akcji wkraczają jednak tajemnicze istoty, wyposażone w nowoczesną broń i zaawansowaną technologię. Zadaniem gracza jest zaś odkrycie, kto właściwie kryje się za całą intrygą. Pod względem mechaniki, produkcja nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań znanych z poprzedniczki. Najważniejszą nowość stanowi zaś system fuzji, dzięki któremu dwóch różnych bohaterów może używać wspólnie jednej specjalnej mocy. Fabuła gry może też rozwijać się nieliniowo, w zależności od postaw wybieranych podczas dialogów. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Zen Pinball 2

Producent: ZEN STUDIOS

Wydawca: Sony 

Data premiery: 17 grudnia 2013

Platformy: PC, X360, Ps3, Ps4, XO

Tryb gry: Single Player / Multi Player

Rodzaj gry: Pinball

Gdzie Deadpool w tym: Stół Deadpoola jest jednym z dodatków DLC. Wade komentuje naszą rozgrywkę, zaś sam stół jest usłany easter-egg’ami nawiązującymi do komiksów z najemnikiem

Opis gry: ZEN Pinball 2 to propozycja specjalizującego się w wirtualnych „fliperach” studia ZEN (twórcy m.in. Flipper Critters oraz Pinball FX) skierowana do osób, którym nieobce są salony ze zręcznościowymi automatami do gier. Port na PlayStation 4 jest w pełni kompatybilny z jego wersjami na PlayStation 3 i PS Vicie. Dzięki temu gracze mogą przenieść zakupione stoły oraz swój profil do nowej edycji gry.

Podstawowe zasady rozgrywki w ZEN Pinball 2 nie różnią się zresztą od tradycyjnych „fliperów”. Zadanie gracza polega na odbijaniu metalowej kulki toczącej się po pochyłym stole w taki sposób, by nie wpadła ona do otworu w dolnej krawędzi. Służą do tego specjalne łapki, zwane fliperami (stąd polska nazwa). Trafienie kulką w wyznaczone elementy na stole nagradzane jest punktami, bonusami lub uruchomieniem specjalnych zdarzeń (np. wypuszczenie dodatkowych kulek).

Gra oferuje kilkadziesiąt zróżnicowanych pod względem tematyki mechanizmów stołów. Twórcy ZEN Pinball 2 dołożyli jednak starań, by nawet dobrze znane kompozycje przykuwały uwagę detalami wykonania. Miłym akcentem są zwłaszcza zaskakujące i widowiskowe animacje towarzyszące wielu akcjom.

W porównaniu z oryginalnym Zen Pinballem wcześniej pierwowzorem, znaczne zmiany wprowadzone zostały w trybie zabawy wieloosobowej. Deweloperzy z ZEN Studios postawili przede wszystkim na rozbudowane funkcje społecznościowe oparte o usługę PlayStation Network. Umożliwiają one m.in. porównywanie z innymi osiągniętych wyników, uczestniczenie w turniejach, rzucanie wyzwań znajomym oraz zapraszanie do wspólnej gry. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Marvel Heroes

Producent: Gazillion Entertainment

Wydawca: Gazillion Entertainment

Data premiery: 4 czerwca 2013

Platformy: PC

Tryb gry: Multi Player

Rodzaj gry: MMORPG

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool jest jednym z grywalnych bohaterów w grze. Można go ‚wydropić’ lub kupić za realną walutę. Poza samym Deadpoolem, możemy tu spotkać także całe Deadpool Corps. Sam bohater ma pełno strojów nawiązujących do jego przygód z kart komiksów.

Opis gry: Osadzona w komiksowym uniwersum superbohaterów wydawnictwa Marvel gra MMO. Produkcja studia Secret Identity dystrybuowana jest w oparciu o model biznesowy free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia. Motyw przewodni fabuły Marvel Heroes stanowią zmagania z Doktorem Doomem, który z pomocą niebezpiecznego urządzenia o nazwie Cosmic Cube pragnie zmienić rzeczywistość. Wcielając się w role ulubionych superbohaterów (Spider-Mana, Kapitana Amerykę, Thora, X-Menów i innych), gracze starają się pokrzyżować plany złoczyńcy i jego sługusów. Podstawę zabawy stanowi eksploracja miejsc doskonale znanych z kart komiksów oraz walka z hordami wrogów. W miarę postępów w grze istnieje możliwość rozwijania umiejętności kontrolowanego bohatera, a także wyposażenia go w coraz potężniejsze przedmioty. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds / Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Producent: Capcom

Wydawca: Capcom

Data premiery: 15 czerwca 2011 / 15 listopada 2011

Platformy: PC, Ps3, Ps4, PsV, X360, XO

Tryb gry: Single Player, Multi Player

Rodzaj gry: Mordobicie (bijatyka)

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool jest jednym z grywalnych bohaterów w grze. 

Opis gry: Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds to trzecia odsłona popularnej serii bijatyk, łączącej uniwersa gier firmy Capcom oraz komiksów wydawnictwa Marvel. W grze dostępnych jest ok. 40 bohaterów (m.in. Batman, Ryu, Capitan America i Zero), z których gracze tworzą 3-osobowe drużyny wojowników i toczą walki na zróżnicowanych tematycznie planszach. Oprawa wizualna tytułu zawiera elementy 2D i 3D.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 to poprawiona wersja wyprodukowanej przez firmę Capcom bijatyki Marvel vs. Capcom 3. Deweloperzy pozostali wierni podstawowym założeniom rozgrywki, wprowadzając jednak 12 nowych bohaterów, 8 nowych aren oraz nowe partie dialogowe i filmiki kończące starcia w trybie Arcade. Gruntownej przebudowie uległ także sieciowy tryb multiplayer, w którym ułatwiono wyszukiwanie przeciwników oraz zmniejszono opóźnienia. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Marvel Contest of Champions

Producent: Kabaam!

Wydawca: Kabaam!

Data premiery: 25 listopada 2014

Platformy: iOS, Android

Tryb gry: Single Player

Rodzaj gry: Mordobicie (bijatyka)

Gdzie Deadpool w tym: Deadpoolw dwóch wariantach, jest jednym z bohaterów do zdobycia w grze. Za standardową wersję trzeba zapłacić lub zdobyć podczas ‚eventów’. 

Opis gry: Osadzona w uniwersum Marvela mobilna bijatyka free-to-play, wzbogacona elementami RPG i kolekcjonerskiej gry karcianej. W grze bierzemy udział w zorganizowanym przez niejakiego Kolekcjonera wielkim turnieju, w którym najsłynniejsi bohaterowie ze świata Marvela stawiają czoła największym złoczyńcom tegoż uniwersum. Wraz z postępami rozgrywki tworzymy unikalną drużynę bohaterów i stopniowo rozwijamy ich umiejętności. [Źródło: Gry-Online]

Gra do pobrania: Android i iOs

Tytuł: Spider-Man: Shattered Dimensions

Producent: Beenox

Wydawca: Activision

Data premiery: Wrzesień 2010

Platformy: Ps3, X360, PC

Tryb gry: Single Player

Rodzaj gry: TPP, Przygodowa

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool w wersji ‚Ultimate’, pojawia się jako boss i wróg Spider-mana.

Opis gry: Stworzona przez kanadyjskie studio Beenox trzecioosobowa gra akcji, opowiadająca o przygodach tytułowego superbohatera. Za jej fabułę odpowiada Dan Slott – scenarzysta komiksowej serii The Amazing Spider-Man, a główny wątek osnuty jest wokół artefaktu o nazwie Tablica Porządku i Chaosu, który trzyma w ryzach konstrukcję całej rzeczywistości. Tablica zostaje jednak strzaskana, a jej części lądują w czterech różnych wymiarach. Zadaniem Spider-Mana jest odnalezienie fragmentów artefaktu. Podczas gry odwiedzi on cztery alternatywne wymiary znane z komiksowych serii o Człowieku-Pająku, takich jak Amazing Spider-Man, Spider-Man Noir, Spider-Man 2099 oraz Ultimate Spider-Man. Mechanika zabawy przypomina wcześniejsze odsłony cyklu, jednakże w zależności od aktualnie odwiedzanego świata, zmienia się styl rozgrywki. Przykładowo w wydaniu Amazing, Spider-Man angażuje się w otwarte konflikty z przeciwnikami, podczas gdy wersja Noir polega raczej na skradaniu się i cichej eliminacji wrogów. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: Marvel Super Hero Squad

Producent: THQ Inc. 

Wydawca: THQ Inc. 

Data premiery: 20 października 2009

Platformy: Ps2, PsP, Wii, NDS

Tryb gry: Single Player

Rodzaj gry: Akcji, Przygodowa

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool pojawia się jako jeden z bohaterów.

Opis gry: Wcielamy się w postaci zabawnie wykonanych superbohaterów i złoczyńców znanych z komiksów Marvela. Staczamy walki na specjalnie przygotowanych arenach, wyprowadzając combosy i korzystając ze specjalnych mocy.

Tytuł: X-Men: Origins – Wolverine

Producent: Raven Software

Wydawca: Activision

Data premiery: 1 maja 2009

Platformy: Ps2, PsP, Wii, NDS, Ps3, X360

Tryb gry: Single Player

Rodzaj gry: Akcji, Przygodowa, Hack’n Slash

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool w wersji z filmu ‚X-Men: Origins’, pojawia się jako jeden z wrogów Wolverine’a.

Opis gry: X-Men Origins: Wolverine to wyprodukowana przez studio Raven Software gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, bazująca na popularnej serii komiksów i filmie wyreżyserowanym przez Gavina Hooda. Gracz ma okazję poznać mroczną przeszłość tytułowego superbohatera zanim stał się członkiem drużyny X-Men. Atutem gry są widowiskowe sekwencje walki z użyciem elementów otoczenia oraz nadnaturalnych umiejętności Wolverine’a. [Źródło: Gry-Online]

Tytuł: X-Men Legends 2: Rise of the Apocalypse

Producent: Raven Software

Wydawca: Activision

Data premiery: 21 września 2005

Platformy: Ps2, PC, XBOX, PsP, GCN

Tryb gry: Single Player

Rodzaj gry: RPG

Gdzie Deadpool w tym: Deadpool pojawia się jako jeden z grywalnych bohaterów.

Opis gry: X-Men Legends II: Rise of Apocalypse to sequel udanej, wydanej pod koniec 2004 roku gry zaliczanej do gatunku action-RPG, będącej idealną propozycją dla miłośników komiksowych czy animowanych przygód Mutantów. [Źródło: Gry-Online]

Facebook Comments