Animacja i Film

Deadpool niestety jest rzadko eksploatowaną postacią w kinie i telewizji, choć jego potencjał jest ogromny. Bum rozpoczął się tak naprawdę w momencie kiedy gra z nim uderzyła na rynek. Choć tytuł nie wyróżniał się zbytnio pod względem rozgrywki, gra przyciągnęła ogromne rzesze ludzi, w tym takich którzy nie słyszeli nigdy o postaci pyskatego najemnika. To pociągnęło za sobą niebywałą popularność a do tego jeszcze ZUPEŁNIE PRZYPADKOWY FILMIK z Deadpoolem, zrobiony w CGI gdzie Ryan Reynolds (który odkąd zobaczył swoje nazwisko w jednym z komiksów, stał się wielkim fanem) podkłada głos bohaterowi, a za scenariusz odpowiadał Tim Miller, zrobił swoje. Od tego momentu wszystko poszło z górki. Wszak, upłynęło wiele wody zanim nasz przyjemniaczek z niewyparzoną gębą dostał swoje 5 minut na srebrnym ekranie ale spełniło się. Jednak wiecie, nie zawsze tak było. Wcześniej Deadpool był okazjonalnym gościem na ekranie, grając epizodyczne, w najlepszym razie drugoplanowe role w produkcjach Marvela a i zaliczył tez profanację przy okazji premiery filmu ‚X-Men Origins: Wolverine’ gdzie postać została odarta całkowicie z osobowości znanej z komiksów. Ten dział ma Wam wskazać gdzie szukać persony Wade’a Wilsona w animacjach oraz filmach. Zaczynamy:

Animacja:

Tytuł: X-Men: The Animated Series

Odcinek: Deadly Reunions – Sezon 1, Odcinek 4

Gdzie się pojawia Deadpool: Twarz Deadpoola pojawia się na samym początku odcinka, w halucynacji Sabretooth’a. Cała scenka trwa raptem 8 sekund.

Tytuł: X-Men: The Animated Series

Odcinek: Deadly Reunions – Sezon 2, Odcinek 6

Gdzie się pojawia Deadpool: Deadpool nigdy nie pojawia się w odcinku jako on sam. Morph przeszktałca się w niego, podczas sceny w kopalni, podczas spotkania z Loganem. Całe pojawienie się postaci Wade’a nie trwa więcej niż 3 sekundy. 

Tytuł: X-Men: The Animated Series

Odcinek: The Phoenix Saga (Part 2):  The Dark Shroud – Sezon 3, Odcinek 4

Gdzie się pojawia Deadpool: Deadpool pojawia się jako halucynacja podczas walki z Wolverinem w metrze. Jest to najdłuższe wystąpienie tej postaci w serii ‚X-Men: The Animated Series’. Trwa ono aż 8 sekund. 

Tytuł: Ultimate Spider-Man

Odcinek: Ultimate Deadpool – Sezon 2, Odcinek 16

Gdzie się pojawia Deadpool: Deadpool jest jednym z głównych bohaterów odcinka. Wraz ze Spider-Manem, wyrusza on do siedziby Task-Mastera, na którego dostał kontrakt ku zaskoczeniu i niechęci Petera Parkera. W odróżnieniu od wersji znanej z komiksów, Wade Wilson jest tu powszechnie lubianym bohaterem, który w dodatku jest jednym z członków S.H.I.E.L.D. Nie usiłuje on także podrywać Petera. Ma poza tym moc władania rzeczywistością, przedstawioną w animacji. 

Tytuł: Ultimate Spider-Man

Odcinek: Freaky – Sezon 1, Odcinek 10

Gdzie się pojawia Deadpool: Fizycznie Deadpool nie pojawia się w tym odcinku. Plakat z facjatą Wade’a i napisem ‚Timely’ przykleja się do twarzy Sabretooth’owi. 

*Nie ma nigdzie w sieci fragmentu tego odcinka, wobec czego mamy dla Was jedynie kadr.

Tytuł: Hulk vs Wolverine

Gdzie się pojawia Deadpool: Na video podesłanym przez fana możecie zobaczyć praktycznie wszystkie ujęcia z Deadpoolem z tego filmu.

Facebook Comments