ashes

Reżyser „Deadpool 2” zdradza jak piosenka Celine Dion pt. „Ashes” się znalazła w filmie

David Leitch wyjawił w jaki sposób piosenka Celine Dion pt. „Ashes” pojawiła się w filmie „Deadpool 2”

Otwierająca film piosenka Ashes, w wykonaniu Celine Dion, miała bardzo istotną rolę. Powstał pod nią teledysk promujący Deadpoola 2, a także otwierała produkcję w iście Bondowskim stylu. Jak to się ostatecznie stało, że piosenka, która nie była w ogóle planowana do filmu, stała się jego muzyczną wizytówką? David Leitch odpowiada:

Przesłuchiwaliśmy utwory, które mogły pasować do filmu i wytwórnia Columbia miała piosenkę, która była balladą i miała potencjał na bycie hitem. Usiadłem wbrew swoim przekonaniom, posłuchałem i pomyślałem ‚Ja pierdzielę, to jest idealne podłożę pod wiele postaci jakie będą w filmie. Opowiada o utracie wszystkiego i nadziei, że coś pięknego może się jeszcze z tego wyłonić!

Reżyser, jak sam wspomina, testował różne piosenki pod intro do filmu, wkluczając w to także utwór  AdeleSkyfall, by jeszcze bardziej podkreślić parodię Jamesa Bonda, kiedy jego ekipie zasugerowano właśnie utwór Celine Dion.

Singiel Ashes poszybował w górę listy Billboardu w kategorii US Dance Club Songs i jest trzecim singlem, który ostał się tak wysoko w karierze Dion. Powyżej macie także teledysk w reżyserii Davida Leitcha, w którym występuje oczywiście Ryan Reynolds jako Deadpool. Podobnie jak aktor oraz sam najemnik z niewyparzoną gębą, Celine Dion również pochodzi z Kanady. Reynolds był zachwycony performance’em piosenkarki, mówiąc:

Ona literalnie wysrywa z siebie miłość w tej piosence!

Deadpool 2 jest obecnie dostepny w wersji cyfrowej HD, a na nośniki trafi już 21 sierpnia.


Źródło: CBR

 

Facebook Comments
Kliknij:
0