Żart o Batmanie to nie dzieło Reynoldsa!

Ryan Reynolds informuje, że to nie on odpowiada za żart o Batmanie!

Na pewno kojarzycie żart z Batmanem z filmu Deadpool 2. Ale czy wiedzieliście, że gwiazda i jeden z scenarzystów filmu Deadpool 2, Ryan Reynolds nie mial nic wspólnego z tym gagiem?

Żart ‚Marthy’ to kwintesencja Deadpoola,

Mówi Reynolds do Empire Film Podcast.

Myślę, że Deadpool jest gotów zbić kilka jaj żeby zrobić ten omlet

Kiedy powiedział fanom uniwersum DC, że nie lubi tego żartu, wspomniał również:

Podczas kiedy oni tego słuchają, najprawdopodobniej już nie żyję.

Dodał również:

Muszę to powiedzieć, nie napisałem tego żartu

To jest chyba jeden żart, którego nie napisałem.

Bystry aktor otrzymał swoje napisy końcowe jako jeden ze scenarzystów Deadpoola 2, wraz z scenarzystami pierwszej części filmu – Rhettem Reese oraz Paulem Wernickem.

Walczyłem z bandytą w pelerynie tylko po to, żeby odkryć, że jego matka też nazywa się Martha

-mówi Wade Wilson do swojej ukochanej Vanessy (Morena Baccarin), która pojawia się dość późno w filmie.

Moment ten jest nawiązaniem do spotkania Batmana z Supermanem, w którym pokonany i bezradny Superman (Henry Cavill) mówi Batmanowi (Ben Affleck), by „uratował Marthę”, jego matkę – która, jak się okazało, ma to samo imię co dawno zmarła matka Bruce’a, Martha Wayne.

Słysząc słowo „Martha” Batman otrząsa się z żądzy krwi i zmusza Mrocznego Rycerza do uświadomienia sobie, że Superman to nie tylko postać z innego świata – to także człowiek, który ma uczucia, ma swoją matkę. Jak się później okazuje, tych dwoje łączy się później żeby pokonać monstrualną bestię wyzwoloną przez Lexa Luthora (Jesse Eisenberg).

Deadpool 2 również później odnosi się do Warner Bros. Nawiązują do Uniwersum DC, kiedy Deadpool żartuje na temat „czarnego humoru” mutanta-najemnika Cable’a (Josh Brolin) i pyta, czy jest on pewien, że nie jest „z Uniwersum DC.

Komedia z przedziałem wiekowym R żartuje sobie zarówno z Uniwersum DC jak i Marvela. Odnoszą się m.in. do słynnej mantry Micheaela Keatona „I’m Batman” oraz śmieszkują z Hawkeye z Avengers (w tej roli Jeremy Renner).

Studio w podziękowaniu za wsparcie dla filmu, który jest bliski przekroczenia 400 milionów dolarów na całym świecie po tygodniu od premiery, nagrało filmik z podziękowaniami w stylu Golden Girls. Seria będzie kontynuowana w formie filmów X-Force. Reese spodziewa się, że film będzie bardziej „wulgarny” jak na kategorię R przystało.

Reynolds będzie brał udział w produkcji spinoffu, u boku producentów X-Men Simona Kinberga oraz Lauren Shuler Donner. Bohaterowie, którzy powrócą to Reynolds jako Deadpool, Brolin jako Cable oraz Zazie Beetz jako Domino.


Źródło: comicbook

Facebook Comments
Kliknij:
0