Cable & Deadpool

Nowy komiks z serii „Cable & Deadpool” od sierpnia w sklepach

Nowy komiks z serii „Cable & Deadpool” już wkrótce w sprzedaży!

Powrót Deadpoola na ekrany kin, w dodatku w akompaniamencie Cable’a, jest czymś co spawnuje masę merczu powiązanego z obiema postaciami. Oczywiście wiatr w żagle złapało Marvel Comics i wypuszcza nową serię o przygodach obu bohaterów.

Scenarzysta David F. Falkner, znany z serii Power Man i Iron Fist w kooperacji z Paco Diazem (Uncanny X-Men) zaprezentują nową historię. Opowieść która połączy podróżującego w czasie mutanta z najemnikiem z niewyparzoną gębą w Cable & Deadpool Annual #1.

Kiedy Deadpool łapie się za zlecenie w którym ma wytropić kobietę przez tunel czasoprzestrzenny, szybko staje się celem podróżujących w czasie złoczyńców. Z braku jakichkolwiek opcji, Wade kontaktuje się ze swoim starym, najlepszym kumplem Cablem, by mieć zapewnione, że nie tylko skończy misję, ale też nie zniszczy przy tym uniwersum Marvela.

Obie te postacie zostały stworzone przez Fabiana Nicieza i Roba Liefelda. Po raz pierwszy spotkały się na łamach komiksu The New Mutants #98, gdzie Deadpool miał za zadanie likwidacji Nathana. Później zmieniono sytuację i obaj Panowie stali się bohaterami własnej, wspólnej serii pod szyldem Cable & Deadpool, stworzonej przez Fabiana Nicieza i Marka Brooksa. Od tamtej pory postacie są ze sobą kojarzone, występując sporadycznie obok siebie, a także mając swoją chwilę w grze Deadpool: The Game.

Seria zadebiutuje już 15 sierpnia.


Źródło: CBR

Facebook Comments
Kliknij:
0