disney

Oddziały 20th Century FOX wykupione przez Disney!

Jak to się ma do takich postaci jak Deadpool?

Jak wszyscy wiemy, dziś wreszcie doszło do mokrego snu fanów Marvela. Na mocy umowy, okraszonej na okrągłą sumkę ponad 52 miliardów dolarów, gigant zwany dalej Disney’em stał się właścicielem oddziałów telewizyjnych i kinowych wytwórni 20th Century Fox. W perspektywie to oznacza, iż postacie takie jak X-Men, Fantastyczna Czwórka czy właśnie Deadpool, wracają do domu, pod skrzydła Marvela i Marvel Studios.

Wielu fanów w tym momencie sobie zadaje pytanie, co to oznacza dla najemnika z niewyparzoną gębą, który przecież jest pod kategorią R. Disney jest znany z tego, iż ugrzecznia swoje produkcje, więc pada pytanie co z przyszłością produkcji spod znaku Dla Dorosłych. CEO Bob Iger zapewnia w tym momencie, że takie produkcje ja Deadpool właśnie, pozostaną zdeprawowane jak były do tej pory.

Iger zapewnił w rozmowie z inwestorami, że Deadpool pozostanie w kategorii R, tak długo, jak oni zapewnią widzów, że wiedzą na co się piszą, idąc na film z nim:

On [Deadpool] był i będzie oznakowany Marvelem. Myślimy o oddziale Marvel-R, specjalnie pod takie postacie jak Deadpool właśnie. Dopóki widzowie wiedzą na co się piszą, dopóty mu to będziemy ciągnąć i nie mam z tym problemu.

Umowa została podpisana i jest za wcześnie by spekulować na to co się stanie, ale wygląda na to, że Iger jest otwarty na tworzenie brutalnych filmów Marvela, dopóki marketing będzie adekwatny do odbiorcy. To może oznaczać, że więcej produkcji jak Logan czy Deadpool trafi do kin. Co więcej, sam Ryan Reynolds żartobliwie odniósł się do pracy dla firmy Myszki Miki.

Choć fani się martwią tym co się stanie z ich ulubioną postacią, tak Iger wydaje się wiedzieć co robi i wie, że ugrzecznienie takiej postaci jak Deadpool byłoby złe dla marketingu i odbioru od fanów, którzy by przeklneli całe Marvel Studios wraz z Kevinem Feige’em. Wszyscy wiemy, jak BARDZO PRZYJAZNY jest Deadpool dzieciom. Poza tym, co mieli by z nim zrobić? Sprzedawać piżamki z jego podobizną dla niemowlaków? Ja bym taką sobie kupił i tak.


Źródło: Joblo

Facebook Comments
Kliknij:
0