disney

Rob Liefeld przeciwko wykupieniu FOX przez Disney

Rob Liefeld otwarcie mówi o tym, że jest przeciwko wykupieniu Fox przez Disney!

Współtwórca Deadpoola i współwłaściciel Image ComicsRob Liefeld, jest przeciwko wykupieniu dywizji filmowej FOX przez Disney’a. Artysta napisał list otwarty, który opublikował na łamach swojego Instagrama, gdzie regularnie porozumiewa się z fanami, adresując swój wywód prosto do Ruperta Murdocha, głowy FOX.

Dla zrozumienia, w ostatnich dniach, pojawiła się informacja odnośnie kupna dywizji filmowej FOX przez Disney, jako, że wytwórnia rzekomo celuje ekskluzywnie w wiadomości i sport. Jeśli umowa by przebrnęła to wówczas Disney stał by się posiadaczem praw do marki X-Men (która uwzględnia też Deadpoola) i w efekcie umieszczenia ich w świecie Marvel Cinematic Universe.

Liefeld ma jednak inne zdanie, co też napisał:

Hej, tu Wasz kumpel Rob. Poczekajcie ze wszelkimi rozmowami, do momentu w którym Deadpool 2 ujrzy światło dzienne, a będziecie bilionerami. I też czekajcie na X-Force. To Wasz odpowiednik serii Gwiezdne Wojny, siedzicie na kurze znoszącej złote jajka, a zadrapaliście jedynie powierzchnię tego co może Was czekać. Wszyscy, zaangażowani w produkcję, kopneli to w obieg. Zobaczycie, jak Wasze portfolio urośnie!

Fox ma ogromne plany ze swoim uniwersum X-Men, z Deadpoolem 2 w drodze i spin-offem do serii pt. X-Force, w reżyserii Drew Goddarda. Studio ma już zaplanowany horror New Mutants i X-Men: The Dark Phoenix, które ujrzą światło dzienne w przyszłym roku. Wychodzi na to, że Liefeld jest bardzo za tymi planami i chce widzieć, jak uniwersum rośnie, niż by zostało wciągnięte w Marvel Cinematic Universe. 

Umowa między Disney, a Fox, wydawała się być martwa, aczkolwiek w sieci pojawiła się informacja, że żadne podpisy nie zostały jeszcze złożone, co by oznaczało, że jest nadal szansa na zobaczcie Wolverine’a u boku Tony’ego Starka.

Podobne zabiegi były prowadzone, podczas rozmów o wkluczenie Spider-Mana do uniwersum Disney’owskiego Marvela i wiele newsów przeczyło samym sobie wzajemnie. Pisano, że umowa nie dojdzie do skutku, a jednak, jak widać na przykładzie solowego filmu o pajęczaku, jak i jego cameo w Civil War, że jak się chce, to się da.

Na podstawie tej umowy, fani nadal oczekują na to, że podobny pakt zostanie zawarty między Fox, a Disney’em, dzięki czemu rodzina Marvela byłaby kompletna w jednym miejscu, wraz  z brakującą Fantastyczną Czwórką i X-Men. Kevin Feige wspominał kilka razy, że fani nigdy nie powinni mówić nigdy, choć szanse są nikłe, a może nie?

Nawet i bez dywizji FOX, Marvel Cinematic Universe święci tryiumfy. W kinach obecnie jest wyświetlany ciepło przyjęty Thor: Ragnarok, a już niebawem zobaczymy Black Panther.


Źródło: Comic Book Resources

Facebook Comments
Kliknij:
0