despicable deadpool

Deadpool gwizdnął ramię Cable’owi w Despicable Deadpool #287 – Spoilery

Deadpool przez długi czas był przydupasem Cable’a (albo na odwrót), ale nowa inicjatywa Marvela pt. Marvel Legacy zmienia trochę tą postać rzeczy, a my dostaniemy teraz bardziej złego Deadpoola, wiernego swoim korzeniom, w nadchodzącym komiksie Despicable Deadpool. Tu też bromance dwójki bohaterów zostanie wystawiony na próbę, jak do tego dojdzie?

Tu zaczyna się robić spoilerowo. Po co tu jesteś, jeśli nie chciałeś tego czytać?! Nie widzisz wielkiego napisu SPOILERY?!
Fani już z miejsca pewnie poznali się, że coś nie gra, bo tytuł komiksu ma wyryte na okładce Deadpool zabija Cable’a,

287 numer (po nowej numeracji) komiksu o Wilsonie zaczyna się z miejsca walką dwójki bohaterów. Wade upadł tym razem daleko od jabłoni zwanej heroizmem, porzucając przy tym swoje członkowstwo w Avengers, choćby faktem, iż jest odpowiedzialny za zamordowanie Phila Coulsona, podczas eventu Secret Empire. Od tamtej pory z bohaterem jest coraz gorzej…

W chwili obecnej, Deadpool pracuje dla niejakiego Stryfe’a, klona Cable’a, który został wychowany przez Apocalypse’a i stał się mutantem terrorystą. Deadpool czuje, że nie ma wyboru, tylko musi pracować dla Stryfe’a, który wydaje się być jedyną osobą, która jest w stanie ochronić rodzinę Prestonów, w tym także córkę Ellie, która jest pod ich opieką. Pociągający za sznurki, daje Deadpoolowi listę nazwisk, które mają zniknąć z powierzchni ziemi, w tym także Nate’a Summersa, który znajduje się na szczycie tej listy. W związku z czym, Wade rusza tropem starego kompana…

Cały komiks jest narysowany kreską Scotta Koblisha, wieloletniego rysownika serii Deadpool, zaś za scenariusz odpowiada Gerry Duggan, który również długo już sprawuje pieczę nad serią. Warto zaznaczyć, że komiks jest brutalny. Cable niemal przegrywa i tylko dzięki sztucznej inteligencji, zwanej Belle, umiejscowionej w jego metalowym ramieniu, ucieka kostusze spod kosy.

Wade ucina wspomniane ramię i jest gotów zabić Nathana, jednak na miejscu akcji pojawiają się gliny, by zabrać Cable’a, wierząc, że to jest Stryfe. Deadpool jednak nie daje za wygraną i rusza tropem mutanta z przyszłości. By to zrobić, uploaduje swoją własną sztuczną inteligencję do odciętego ramienia, która niweluje partycję Bellę, po czym odcina swoje ramię i na jego miejsce przytwierdzę rękę Cable’a, by móc ganiać za nim w czasie.

Despiscable Deadpool ma ostry start, celując w powrót do korzeni postaci, do tego stopnia, że przywraca motyw walki dwóch Panów. (Ci co nie znają Deadpoola, właśnie się dowiedzieli, że kiedy Mr. Tolliver wynajął Wade’a by ten zabił Cable’a).

Despicable Deadpool #287 właśnie trafił do sprzedaży. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z owego tytułu.

Kliknij, aby powiększyć:


Źródło: ComicBook

Facebook Comments
Kliknij:
0