Jack Hammer aka. Weasel – Opis postaci

Imię: Jack
Nazwisko: Hammer
Gatunek: Homo sapiens
Pseudonim: Weasel
Inne pseudonimy: Penitraitor, Weasel, Wildcard, The House
Narodowość: Amerykanin
Stan cywilny: Kawaler
Zawód: Sprzedawca broni
Baza operacyjna: Apartament w Londynie, Agencja X
Pierwsze pojawienie się: Cable #3
Twórca: Fabian Nicieza, Joe Madureira

Opis: Nie wiele wiadomo o przeszłości Weasela. W którymś momencie swojego życia Weasel został technicznym i dostawcą broni dla Deadpoola. Brał udział m.in. w polowaniu na testament Tollivera, który zapewniał wymienionym w testamencie najbardziej niszczycielską broń świata.

W pewnym momencie prowadził także firmę ochroniarską pod kryptonimem The House, działającą na terenie Las Vegas, w Nevadzie. Po walce z Deadpoolem i tymczasowym pokonaniu go Wade zaoferował mu posadę swojego pomocnika pod ksywką Wildcard. Później Jack zostaje pojmany przez Deadpoola i zamknięty ‚w pudle’, czyli ciemnym pokoju pełnym ostrych przedmiotów. Został uwolniony przez Macho Gomeza, który poszukiwał Deadpoola by go zgładzić. Z pomocą Weasela Macho stworzył drużynę byłych sprzymierzeńców Wade’a z pomocą których go zabił (oczywiście tymczasowo). Nie poprzestał jednak na tym i niedługo po tym zamordował także Weasela.

Podczas pobytu w piekle Weasel zawarł umowę z Mephistem. Powrócił on do świata żywych w zamian za to, że Mephisto wejdzie w posiadanie duszy Spider-Mana. Pod kryptonimem Pacjenta Zero Weasel skontaktował się z Deadpoolem i zlecił mu zabicie alter-ego pajęczaka, Petera Parkera. By przekonać Wade’a,Parker jest zły i zasługuje na śmierć, Pacjent Zero zatrudnił Mephista. Zaatakował on Nowy Jork halucynacjami, które pozwoliły mu wkraść się do Parker Industries i sfałszować dowody rzekomo potwierdzające, iż firma przeprowadza bestialskie eksperymenty na ludziach.

Kiedy Deadpool zabił Petera Parkera Pacjent Zero przybrał jego tożsamość i zdobył wszystkie informacje na temat Parker Industries. Deadpool jednak odkrył, że został oszukany i z pomocą swojej ex-dziewczyny  Śmierci przywrócił Petera do życia. Deadpool poprzysiągł zemstę na Jacku i zlokalizował jego źródła pieniedzy, które mieściły sie w jego bazie – The Glass House. Później wraz ze Spider-Manem stawili czoło Weaselowi i jego potworom. Pacjent Zero aktywował przełącznik, dzięki któremu uciekł z miejsca wydarzeń podczas gdy Wade i Parker zostali uwięzieni.

Weasel kontynuował swój plan i stworzył istotę zwaną Itsy-Bitsy, psychopatę, który posiadał moce Spider-Mana i Deadpoola. Po wypuszczeniu go na wolność Pacjent Zero poprosił o pomoc dwójkę bohaterów, po odkryciu, że jego kreacja ma inne plany, niż ten zakładał. Zanim jednak zdążył wyjawić jakiekolwiek informacje został pocięty na kawałki przez Itsy-Bitsy’ego.

Kiedy Deadpool ponownie na chwilę zmarł trafił do piekła spotkał tam Pacjenta Zero. Wyjawił mu swoją prawdziwą tożsamość. Po pokonaniu Itsy-Bitsy’ego i porażce Mephista  król piekieł zaproponował Weaselowi nowy cel – Deadpoola.

Cechy i umiejętności:

  • Genialny intelekt – Weasel zna obsługę większości broni w uniwersum Marvela. Opatentował także kilka typów broni samemu.
  • Haker – Weasel jest uzdolonionym hakerem.

Arsenał:

  • Personalne urządzenie teleportacyjne
  • Zbroja ‚The House’ oraz zbroja Pacjenta Zero

Ciekawostki:

  • Imię i nazwisko WeaselaJack Hammer  oznacza po angielsku Młot Pneumatyczny.

Bibliografia: 

  • http://marvel.wikia.com/wiki/Jack_Hammer_(Earth-616)
  • Lektura komiksów
Facebook Comments
Kliknij:
0