Gwen Poole aka. Gwenpool – Opis Postaci

Imię: Gwen
Nazwisko: Poole
Gatunek: Homo sapiens
Pseudonim: Gwenpool
Inne pseudonimy: Pink Ghost
Narodowość: Amerykanka
Stan cywilny: Panna
Zawód: Najemnik
Baza operacyjna: Nowy Jork, obecnie Ziemia-616, pierwotnie Ziemia-TRN565
Pierwsze pojawienie się: Howard the Duck Vol. 6 #1
Twórca: Christopher Hastings, Chris Bachalo

Opis: Gwenpool pochodzi ze świata jak nasz, gdzie superbohaterowie są jedynie postaciami istniejącymi w komiksie, na ekranie czy w komputerze. Owa ziemia nosi przydomek Earth-TRN565. Gwen nie skończyla szkoły podstawowej, widziała jak jej przyjaciele odchodzą i miała w końcu trudności ze znalezieniem pracy. Zowocowało to coraz większą apatia, lenistwem i ucieczką do świata komiksów. W wyniku niewyjaśnionych okoliczności bohaterka trafia do uniwersum Marvela, konkretnie do Prime World (Earth-616 czyli główna, kanoniczna ziemia Marvela), gdzie pierwsze przygody przeżywa z Kaczorem Howardem.
Z charakteru jest bohaterką, której literalnie nic nie obchodzi ze względu na to iż Gwen wierzy że świat, w którym przyszło jej egzystować jest w pełni nierealny i wszystko jest odgórnie zależne od ‚widzimisię’ scenarzystów. Stąd też nie zwraca uwagi na zniszczenia, które robi i komu wyrządza krzywdę.

Umiejętności:

 • Z pomocą Batroca, Gwenpool poznała w pewnym stopniu tajniki walk na miecze, jak i obsługe broni palnej.
 • Ze względu na pochodzenie, Gwen jest zna większość tajnych tożsamości bohaterów świata Marvela. Często podczas konfrontacji zwraca się do antagonisty po imieniu.
 • Jest świadoma faktu że jest postacią z komiksu i wie, że jej istnienie jest zależne od scenarzystów.
 • Ma jakieś pojęcie strategiczne np. Pokonanie Sentinela przyszło jej z łatwością, bo rozpoznała jego schemat ataku z gry X-Men.

Ciekawostki:

 • Gwenpool, a w zasadzie Gwen Poole bo tak ma na imię bohaterka, NIE JEST WARIACJĄ GWEN STACY. To zupełnie odrębna postać, z własną historią.
  Warto jednak zaznaczyć, że to właśnie dzięki zmarłej ukochanej Spider-Mana, Gwenpool istnieje, bowiem za jej powstanie odpowiada wariant okładki, celebrujący na cześć Spider-Gwen, różne odmiany Gwen Stacy (tzw. Gwen Variants). Gwenpool pojawila się na jednej z okładek. Niedługo potem w ‚Howard the Duck Vol. 6‚ oraz w ‚Gwenpool Holiday Special‚.
 • Istniała plotka, głosząca że Gwenpool i jej kostium jest nawiązaniem do najemnika z niewyparzoną gębą, bo rzekomo to miał być jej ulubiony bohater. Plotkę zdementowała Gwen, w jednym ze swoich komiksów. Co więcej, potwierdziła, iż nie czytuje jego komiksów, bo uważa że jest zbyt ‚LOL’owy’.
 • Ze względu na to, iż Gwen wie że jest w komiksie, to lubi ona współpracować z innymi bohaterami uniwersum Marvela.
 • Istnieje kilka osób, które wierzą Gwen, że pochodzi ona z innego świata. Wśród nich są takie osoby jak Kaczor Howard, Stephen Strange czy Deadpool. Strange nawet widział kawałek naszego świata, gdzie skomentował że wybór Benedicta Cumberbatcha jako odtwórcę roli największego maga, jest nader interesujący. Stąd też pochodzi nazwa ‚Unbelievable‚ bo mało osób jej wierzy.

Bibliografia: 

 • http://marvel.wikia.com/wiki/Gwen_Poole_(Earth-TRN565)
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Gwenpool
 • Własne doświadczenia
Facebook Comments
Kliknij:
0