DEATH

Death – Opis postaci

Imię: Death
Nazwisko: Eeee…Death?
Gatunek: No, kurde. DEATH
Pseudonim: HEHE tu was zakocze… D-E-A-T-H
Inne pseudonimy: Misstres Death, Lady Death, Lady Chaos (nazwana tak w kreskówce ‘Srebrny Surfer’)
Narodowość: ….
Stan cywilny: Wolna
Zawód: Hmmm…chyba rolnik, tak coś mi się… po tej kosie tak wydaje
Baza operacyjna: Realm of Death
Pierwsze pojawienie się: Capitan Marvel #26
Twórca: Mike Friedrich, Jim Starlin

Death narodziła się wraz z samym wszechświatem. Przyszła na świat wraz z Eternity, Infinity i Oblivion. Death jest uosobieniem rozkładu i zniszczenia. Ponieważ jest siłą pierwotną, nie posiada prawdziwej postaci fizycznej, ale za to może przybrać dowolną formę, aby komunikować się ze śmiertelnikami. Najczęściej pojawia się w formie szkieletu, lub czarnowłosej młodej dziewczyny w ciemnej bluzie z kapturem znanej szerzej jako Misstress Death.

Death zamieszkuje Realm of Death, wymiar zwykle niedostępny dla śmiertelników.

Death cieszy się dużym powodzeniem wśród męskiej części uniwersum Marvela. Zakochał się w niej tytan Thanos, pokazując jej swój talent do zbierania dusz, niszcząc całe gatunki i planety. Death najwyraźniej była pod wrażeniem jego działań, bo wielokrotnie wskrzeszała Thanosa.

Kolejną miłością Lady Death był Walker – Bóg śmierci w odległej galaktyce. Walker w prezencie dla Death unicestwił całe życie w swojej galaktyce. Przez co Death schroniła się w ciele Marlo Jones. Podczas pobytu w jej ciele nauczyła się wiele o miłości i zemście. Death rozprawiła się z Walkerem, uwalniając dusze swoich ofiar, które były źródłem jego mocy.

Na zasłużonym miejscu w gronie kochanków Lady Death, znalazł się Deadpool. Thanos, będąc zazdrosny o Wilsona, przeklął go, by ten nigdy nie umarł. W ten sposób trzyma go z dala od swojej ukochanej. Misstres Death została porwana przez Eternity, co sprawiło, że ​​żadna istota we wszechświecie nie może umrzeć. Deadpool uznawszy Thanosa odpowiedzialnego za porwanie jego ukochanej przybył na statek Thanosa, aby go pokonać. Wtedy tytan zdjął z niego klątwę czyniąc Deadpoola jedyną śmiertelną istotą we wszechświecie, a następnie zabił go.

Wraz ze swoją śmiercią, Deadpool mógł spędzać czas ze swoją ukochaną. Thanos, gdy zdał sobie z tego sprawę, wskrzesił go. Deadpool i Thanos udali się razem do Realm of Eternity aby uwolnić Death. Thanos zaatakował Eternity, obwiniając ją za całe życiowe niepowodzenia. Death chcąc by Wilson, zmierzył się z Thanosem obdarowała go mocą kapitana Universe. Mając taką moc Deadpool mógł stanąć z Thanosem do walki jak równy z równym. Przemówienie Deadpoola podczas walki, uświadomiło Death o roli życia. Death oddaliła Thanosa i powróciła do Realm of Death, przywracając wrzechświatu śmiertelność.

Cechy i umiejętności:
  • Prawie nieskończona moc i wiedza – ma zdolność manipulowania rzeczywistością, czasem, przestrzenią, materią, energią lub magią w dowolnym celu. Rzadko korzysta z tej mocy, by nie zakłócać równowagi we wszechświecie. Możliwość wskrzeszenia lub uśmiercenia dowolnej osoby – należą do niej wszystkie dusze śmiertelników, może zadecydować czy uśmiercić daną osobą oraz może wskrzesić; sama dość rzadko wybiera się po duszę umierającego, zazwyczaj wysyła jednego ze swoich sługusów np. Valkyries, Hela, czy Doormana; Starsi Wszechświata również podlegają Death, lecz z szacunku dla nich pozwala im nadal żyć.
  • Możliwość przybrania dowolnej postaci – Death przejawiając się  śmiertelnikom  w chwili ich odejścia z tego śiwata, może przyjąć postać bliskiej osoby. Gdy zmarł kapitan Marvel, ukazała mu się się jako Una, jego największa miłość.
  • Jest nieśmiertelna – Sama Death nie może umrzeć, ponieważ nie jest naprawdę żywa.
Ciekawostki:
  • Jednym machnięciem ręki jest w stanie zniszczyć cały wszechświat. (Raz już tego dokonała)
  • Jest słabym wojownikiem.
  • Podczas II wojny światowej wysłannikiem Śmierci został amerykański żołnierz John Kowalski
  • Death jest małomówna
Bibliografia:
Facebook Comments
Kliknij:
0