Rozbieramy ‚No Good Deed’ na części pierwsze czyli Easter Eggs Special!

No Good Deed Easter Eggs

Jak wiecie od pewnego czasu w sieci jest oficjalnie wrzucony przez Ryana Reynolda teaser do filmu Deadpool 2 który nosi tytuł „No Good Deed”. Oglądając pierwszą część filmu możemy dopatrzeć się różnych nawiązań do innych filmów, aktorów a także popkultury, nowe nawiązania możemy także zobaczyć w teaserze do drugiej części filmu, zapraszam do zapoznania się z artykułem w którym przedstawimy wam wszystkie Easter-egg`i:

1. Jednym z pierwszych Easter Egg’ów jest piosenka ‚Angel of the Morning’ James’a Newtona, oryginalnie pojawiająca się w międzynarodowym trailerze, wyświetlanym przed premierą filmu ‚Logan’. Oferowany trailer zawiera piosenkę pt. ‚St. Elmo’s Fire/ Man in Motion’ autorstwa John’a Parr. Można to zobaczyć na poniższym filmiku:

2. A skoro jesteśmy już przy ‚Loganie’ to warto zaznaczyć iż plakaty oraz kino, promujące owy film, pojawiają się na trailerze.

3. Oczywiście nie może się obyć bez wskazówki na to, że najlepszy kumpel i partner Deadpoola pojawi się w nadchodzącej produkcji. Naturalnie mowa tutaj o Nathanie Summersie czyli Cable’u. O ile bohater fizycznie nie pojawia się na trailerze, tak na budce telefonicznej w której przebiera się Wade możemy zobaczyć napis ‚Nathan Summers is cummin’ co w dosłownym tłumaczeniu mówi ‚Nathan Summers się spuszcza’ ale wiadomo że chodzi o to że bohater nadchodzi wielkimi krokami do owej produkcji.

4. Będąc przy temacie budki telefonicznej, nie można oczywiście pominąć faktu iż w sposób w jaki przebiera się Wade, pochodzi od innego, kultowego bohatera ze stajni DC Comics. Mowa oczywiście o Supermanie. Jakby tego było mało, w tle przygrywa jego motyw.

5. Znajdziemy tu także nawiązanie do kultowego serialu ‚Firefly’ ponieważ plakaty tej produkcji są widoczne w tle, kiedy Deadpool opuszcza już budkę telefoniczną i rusza już na ratunek.

5. Cofnijmy się jednak kilka sekund do tyłu. W momencie kiedy Wade opuszcza budkę telefoniczną natyka się na… Stana Lee. Oczywiście jest to jeden z głównych easter egg’ów, nie tylko tego traileru ale i większości filmów MARVEL COMICS. Ponadto dzieje się dokładnie to czego fani oczekiwali… czyli Deadpool rozpoznaje ‚The Mana’ z miejsca.

6. Następny easter egg na naszej liście to tajemniczy napis ‚REY’ na ścianie. Można się tu wielu rzeczy doszukiwać w tym, min. nawiązań do bohaterki serii STAR WARS. Najbardziej jednak prawdopodobną wersją jest to że chodzi tutaj o postać Prince Rey, byłego członeka grupy „Tych którzy sprawują władzę”.

7. Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu budki telefonicznej. Spójrzcie na napis w środku budki. ‚Hope’ … jest to imię pierwszej mutantki, która urodziła się po wydarzeniach z komiksu ‚Ród M’ . Jej imię miało symbolizować nadzieję dla mutantów. Jest ona także szwagierką Nathana Summersa.

8. Pod koniec trailera, możemy także zobaczyć odwrócony napis na beczce. Brzmi on ‚Arianna Grande’. Owa osoba to słynna aktorka i piosenkarka. Możliwe że to wskazówka że może się pojawić na ekranie w ‚Deadpool 2’

9. W trailerze pojawia się także marka lodów Ben & Gerrys. O ile jest to prawdopodobnie zwykłe nawiązanie do firmy, tak niektórzy fani spekulują że to może być nawiązanie do wujka Bena – osoby która wychowywała Petera Parkera, czyli Spider-Mana. 

10. Finałową ciekawostką jaką znaleźliśmy w filmie są… napisy końcowe. Oczywiście poprzedzone gadką o postaci Wolverine’a a mianowicie że gdyby tu Logan był to ofiara nie byłaby martwa. Chodzi tu natomiast o cytat Ernest Hemingwaya z książki ‚Stary człowiek i morze’w wersji Deadpoolowej.

11. W scenie, kiedy Deadpool dobiega na miejsce zbrodni, na ścianie możemy zobaczyć napis ‚Oggy Was Here’. Możliwe że chodzi tutaj o postać Oggmunder Dragglevadd Vinnsuvius XVII, jednego z gigantów ze świata Asgardów, którego pieszczotliwie zwano Oggy’m… tudzież może o niejakiego Nathana Oggmonster’a, zwanego także Oggy’m, z brytyjskiego serialu ‚The Office’, w którego się wcielił Stephen Merchant czyli Calliban z filmowego ‚Logana’… albo o Oggy’ego z kreskówki ‚Oggy i Karaluchy’ 😉

12. Warto zaznaczyć, choć nie jest to oficjalnie z ‚trailera’ że to nie jest… trailer. Zgadza się. Zgodnie z tym co podaje Rhett Rheese na swoim Twitterze, powyższa scena nie pojawi się w ‚Deadpool 2’ zaś sam domniemany trailer to taki… krótki filmik.

 

 

13. Warto także zaznaczyć że na początku filmiku, kiedy Wade idzie sobie przez miasto, w tle możemy zobaczyć restaurację ‚Royal Diner’. Nie było by nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że dokładnie ta sama knajpa rezyduje w serialu ze stajni FOX, pt. ‚Bones’.

14. Opis filmiku, na oficjalnym kanale Ryana Reynoldsa brzmi:'”Wade and the other girls from the Sisterhood of the Traveling Pants plan a trip to Cabot Cove.” O co kaman? A no o to że „Sisterhood of the Traveling Pants” to taki bardzo zły film, traktujący o magicznych spodniach, które pomagają głównym bohaterkom odnaleźć same siebie, cokolwiek to znaczy. Gdzie jest haczyk? Okazuje się że żona Ryana, Blake Lively, była jedną z dziewczyn, które nosiły wspomniane spodnie.

15. Pod koniec filmu, kiedy Deadpool patrzy na ofiarę, komentując sytuację, po prawej stronie, możemy znaleźć tabliczkę z napisem ‚Victim of the brain’. Możliwe że jest to zabawne nawiązanie do sytuacji Wade’a, jako że jest on niewolnikiem własnej, pokręconej psychiki. W 1988 powstał krótki dokument pod tym samym tytułem i był dość mocno porąbany.

 

To zamyka naszą listę easter eggów. Mamy nadzieję że nie wiedzieliście o kilku z nich, jeśli tak, to podzielcie się nimi z Waszymi znajomymi. 😉

 

 

Facebook Comments
Kliknij:
0